Mousson, Věšín, Mrkvička, Král, Kuba | Obrazy českých autorů | Obrazy slovenských autorů


Koupím obrazy do své sbírky
Jozef Teodor Mousson (1887 - 1946)

V letech 1905-1909 studoval na Akademii výtvarných umění v Budapešti (prof. Eduard Ballo). Od roku 1911 působil v Michalovcích, téměř tři desetiletí zaznamenával krásu a etnografické zvláštnosti Zemplína - kraje, který mu natrvalo učaroval a kterému věnoval podstatnou část své tvorby.


   

   

   

   

Elemír Halász-Hradil (1873 - 1948)

Slovenský malíř autor portrétů, krajin a figurálních kompozic lidového žánru, v nichž uplatňoval zásady plenérového a luministického malířství impresionistického charakteru (Baník s kahancom, Stohy na slnci, Chlapec s ryšavými vlasmi).


   

       

Konštantín Kövari (1882 - 1916)

vlastním jménem Kačmarik, slovenský malíř a grafik. Autor krajin s motivy předměstských ulic, architektur a zákoutí v charakteristickém plošném provedení s vystupňovanou barevností (Kežmarská radnica, Zima v predmestskej uličke). Z grafiky jsou nejvýznamnější dvojbarevné linořezy (Dáma v prútenom kresle pred zrkadlom).


   

   

Martin Benka (1888 - 1971)

slovenský malíř, grafik a ilustrátor, autor monumentálních krajin s figurálními skupinami, charakterizujících specifiku slovenského lidu a přírody, například Rieka Orava, Jeseň na Spiši, Horský rolník, Dve ženy, Otec so synom, Na pole.


   

   

Miloš Alexander Bazovský (1899 - 1968)

slovenský malíř, jeden ze zakladatelů moderního slovenského malířství. Inspirován lidovou tvorbou, tvořil sugestivní díla baladické poetičnosti a expresívní výrazovosti (Báťa, Cesta, Madonka s oslom).


   

   

Mikuláš Galanda (1895 - 1938)

slovenský malíř a grafik. S L'. Fullou se stal průkopníkem slovenského moderního umění. Je autor zejména sociálních a civilistních námětů města (grafický cyklus Láska v meste), později se vyrovnal s neokubismem a surrealismem (Matka, Zbojníci). Ilustracemi a knižními úpravami pozdvihl úroveň meziválečné knižní grafiky.


   


Koupím do své sbírky obrazy uvedených autorů, velmi dobře zaplatím.


Dále mám zájem o obrazy dalších českých a slovenských malířů - Mikuláš Bazovský, Martin Benka, Oldřich Blažíček, Josef Čapek, Emil Filla, Antonín Hudeček, Alfréd Justitz, Július Jakoby, Alois Kalvoda, Pravoslav Kotík, Otakar Kubín, Josef Lada, Gustav Macoun, Ivan Mrkvička, Otakar Nejedlý, Antonín Procházka, Václav Špála, Jan Zrzavý ...obrazy@mousson.cz


tel: (00420) 604 273 741


Děkuji za Vaše nabídky.


AUREA NumismatikaPočítadlo přístupů

návštěník od 1. 6. 2009